Suma Wszystkich Smaków

16 stycznia 2010

Melonowiec właściwy

Suma Wszystkich Smaków zaprasza na egzotyczną podróż w świat owoców

KIERUNEK
MELONOWIEC WŁAŚCIWYMelonowiec właściwy to owoc pochodzący z Ameryki Centralnej, uprawiany też w Ameryce Południowej. Moja dzisiejsza podróż znowu będzie do Brazylii, bo właśnie stamtąd pochodzi papaia, którą zakupić można w Portugalii. Brazylia jest obecnie największym dystrybutorem tego owocu na rynek europejski.

Papaia, mamão czy melonowiec po polsku to duży i bardzo smaczny owoc w kolorze żółto-zielonym. Spożywa się go na surowo albo robi się z niego przetwory (zwłaszcza desery). Rozkrojony melonowiec pełny jest malutkich pesteczek, które wystarczy wydłubać łyżką. Jadalna jest też skórka owocu. W smaku miąższ jest bardzo słodki. Zawiera dużo witamin i papainę czyli enzym trawienny.


Owoce w Porugalii można kupić cały rok, gdyż w Brazylii papaię uprawia się cały czas. Supermarkety i nawet małe sklepiki z warzywami i owocami sprzedają melonowca na kilogramy. Za kilogram zapłacimy około 2-3 euro. Należy jednak pamiętać, że są to owoce duże i ciężkie. Polecam wypróbować, zwłaszcza na surowo! Rozpływa się w ustach!


0 komentarze:

 

Kto jest z nami...