Suma Wszystkich Smaków

19 stycznia 2010

Liczi chińskie

Suma wszystkich smaków zaprasza na egzotyczną podróż w świat owoców

KIERUNEK
 荔枝


Dziś wycieczka do Chin gdzie degustować będziemy liczi. Owoc ten podobny jest do maliny albo truskawki. Niektóre źródła podają, że liczi zwane jest też śliwką chińską. W Portugalii nazywają go się litchi. Owoc ten posiada twardą skórkę, którą ściągamy nakrajając lekko owoc. W środku jest bialuteńki miąższ i w samym środku pestka. Bardzo smaczny deser. W smaku ożeźwiający i słodki. Porównuje się go czasem do winogrona. Coś w tym jest!

Liczi można jeść na surowo, albo stanowi ono dodatek do sałatek owocowych. Wyciska się też z niego sok. W Portugalii restauracje chińskie serwują go jako deser. W sklepach coraz częściej owoce te sprzedawane są na wagę, a w większych hipermarketach możemy kupić także liczi w puszce - czyli obrane już i zakonserwowane w syropie owoce. Tutaj świeże owoce są dosyć drogie, za kilogram zapłacimy około 6 euro. Warto jednak spróbować ponieważ to bardzo smaczny owoc i zdrowy! Ma dużo witaminy C i jest niskokaloryczny.

Liczi stanowi też świetną dekorację stołu! U nas się już pojawił. Kto nie pamięta niech kliknie tu. A kto nie spróbował, niech koniecznie kupi śliwkę chińską. Na koniec jeszcze jedno zdjęcie i serdeczne pozdrowienia z wycieczki do Chin!


0 komentarze:

 

Kto jest z nami...